پیاده سازی زیر ساخت سیستم کمک داور ویدیویی(VAR) در ورزشگاه آزادی توسط شرکت نقش اول کیفیت

  • event 0/07/19
  • person روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت
مهندسان شرکت نقش اول کیفیت با انجام عملیات فنی فشرده و شبانه روزی موفق به پیاده سازی زیرساخت سیستم VAR (کمک داور ویدیویی) در ورزشگاه آزادی شدند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت ، پس از ابلاغ رسمی فدراسیون بین‌المللی فوتبال به فدراسیون فوتبال ایران برای استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در بازی های  بین المللی و در خواست فدراسیون  از شرکت همراه اول برای پیاده سازی زیرساخت های این تکنولوژی جدید، مهندسان توانمند و پرتلاش شرکت نقش اول کیفیت  در مدت کوتاهی با همکاری مدیریت انتقال شبکه همراه اول موفق به طراحی نقشه اولیه این سیستم شده و سپس اجرا و پیاده سازی این تکنولوژی در دستور کار تیم توسعه تهران قرار گرفت.

پیاده سازی زیر ساخت های سیستم کمک داور ویدیویی(VAR) که در نوع خود یک عملیات جدید مهندسی و کاملاً فنی به شمار می آید، برای اولین بار در ایران و در قالب یک کار گروهی ، توسط  تیم های طراحی و بهینه سازی، انتقال و توسعه تهران دریک هفته کاری و  بصورت شبانه روزی و بی وقفه صورت پذیرفته است .

تمامی ابعاد کناری زمین چمن ورزشگاه آزادی، سالن کنفرانس های خبری، اتاق خبرنگاران، محل استقرار عکاسان خبری واتاق ای اف سی (AFC) از جمله موقعیت هایی  هستند که در این برنامه توسعه ای از اینترنت پرسرعت شبکه همراه اول برخوردار شدند.

لازم به ذکر است، شرکت نقش اول کیفیت به عنوان بزرگترین شرکت وابسته به همراه اول همواره در ارائه خدمات مدیریت شده مخابراتی در اکثر نقاط ایران پیش قدم بوده و این عملیات هم از جمله این برنامه ها محسوب می شود که براساس اعلام و توافق مدیران همراه اول و فدراسیون فوتبال ، بزودی در ۱۲ ورزشگاه دیگر هم زیرساخت های VAR پیاده سازی و اجرا خواهد شد.