نقش بسزای مهندسان نقش اول کیفیت در انجام موفق اولین جراحی رباتیک از راه دور ایران

  • event 0/04/19
  • person روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت
مهندسان پرتوان شرکت نقش اول کیفیت با بکارگیری دانش و تخصص خود موفق به فراهم کردن بستر ارتباطی و فناورانه همراه اول برای انجام نخستین جراحی رباتیک از راه دور در ایران شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت ؛ پس از دستیابی دانشمندان ایرانی به تکنولوژی ساخت ربات های جراح با قابلیت کنترل از راه دور، دو بیمارستان امام خمینی و  سینا برای انجام اولین مورد از این برنامه با اهمیت تعیین و پس از فراهم کردن زیرساخت های ارتباطی و مجازی از سوی اپراتور اول ، این کار در دستور کار تیم های طراحی و بهینه سازی و توسعه تهران در شرکت نقش اول کیفیت قرار گرفت.

در این برنامه مهم که در نوع خود یک  رویداد پیچیده، حساس و جدید به شمار می آمد ، تیم های کارشناسی شرکت نقش اول کیفیت با انجام بازدیدهای میدانی و جلسات پی در پی، پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر را در اولین فرصت در اولویت برنامه های خود قرار داده و سپس در دو فاز عملیاتی طی یک برنامه ریزی منسجم موفق به نصب لینک رادیویی از بیمارستان امام خمینی  به مرکز مخابراتی توحید و در گام دوم  اجرای مراحل فیبر مورد نیاز را از محل در نظر گرفته شده جهت تجهیزات کنترل ربات و استقرار تیم جراحی در بیمارستان سینا اجرایی کردند.

پس از اخذ مجوزهای لازم و نصب تجهیزات مورد نیاز در هر دو بیمارستان مورد نظر برای انجام جراحی، ارتباط فیبر و لینک نصب شده از طریق بستر IPBB در مرکز مخابراتی توحید برقرار شد و تمامی تست های میدانی و حساس با اتکای مهندسان شرکت نقش اول کیفیت با موفقیت سپری گشته که نهایتاً شاهد انجام موفقیت آمیز اولین جراحی از راه دوره ایران علیرغم وجود چالش هایی نظیر تامین برق  DC مورد نیاز تجهیزات و تامین پهنای باند و ... صورت پذیرفت.

گفتنی است، این رویداد همچنان که توانمندی حوزه پزشکی کشور را به نمایش گذارد، توأمان از یوزکیس کلیدی مرتبط با فناوری  5G در کشور پرده برداشت که توسط بستر ارتباطی و فناورانه همراه اول با تلاش های تیم های فنی شرکت نقش اول کیفیت به شکل عملیاتی پیاده‌سازی شد.