تلاش کارشناسان امور فرکانس تیم کشف تداخلات فرکانسی شرکت نقش اول کیفیت در جهت پایداری کیفیت شبکه همراه اول

  • event 0/01/31
  • person روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت
استفاده از دانش و تخصص مهندسان پروژه تیم کشف تداخلات فرکانسی شرکت نقش اول کیفیت در یکسال گذشته، رفع تداخل و  ۷۰۰۰ سل در شبکه همراه اول بدنبال داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت، پس از اعلام تیم های بهینه سازی اپراتور اول ایران مبنی بر وجود تداخلات متعدد فرکانسی ناشی از وجود منبع خارجی، ریپیترهای غیرمجاز(تقویت کننده های غیرمجاز) و آنتن های غیر استاندارد تلویزیون و... در مجاورت سایت های شبکه همراه اول و مشکلات بوجود آمده در این شبکه میلیونی، بلافاصله این موضوع در اولویت کاری مهندسان فنی تیم کشف تداخلات فرکانسی شرکت نقش اول کیفیت قرار گرفته و با برنامه ریزی و تدبیر لازم و حضور میدانی در استان ها و مناطق اعلامی ۸۶۰ مورد منبع تداخل شناسایی شده که در بین ۷۰۰۰ سل در یکسال گذشته رفع تداخل شده است.

بهبود کیفیت در تماس و دیتای موبایل، پایداری شبکه و رضایت مشترکین بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور بخصوص در استان های تهران ،خراسان رضوی، ، زنجان، البرز و یزد حاصل این تلاش و فعالیت مهندسان بومی و متخصصان ایرانی آنهم با وجود چالش هایی نظیر شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن عدم امکان رفت و آمد در شهرهای وضعیت قرمز به شمار می آید.

اهدای آنتن های استاندارد تلویزیون به ساکنین مناطق وجود کشف تداخل به دلیل وجود آنتن های غیراستاندارد در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی شرکت نقش اول کیفیت از جمله نکات قابل توجه این فعالیت محسوب می شود.

گفتنی است، براساس آمار و مستندات موجود بهبود سل های شبکه موبایل توسط عوامل فنی اپراتور اول ایران نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۵۰ درصد پیشرفت و افزایش کیفیت شبکه همراه اول را به همراه داشته که نشان از توان، سختکوشی و تلاش شبانه روزی مهندسان ایرانی شرکت نقش اول کیفیت(بزرگترین شرکت وابسته  به همراه اول) می باشد.