توسعه چشمگیر شبکه همراه اول در ۴۸ شهر و روستاهای تابعه استان سرسبز گیلان

  • event 99/11/13
  • person روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت
در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، چهل و هشت شهر و روستای استان سرسبز و زیبای  گیلان با نصب و راه اندازی ۹۲ سایت تلفن همراه از خدمات و سرویس های باکیفیت همراه اول بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نقش اول کیفیت، همراه اول بزرگترین اپراتور ایران چندی است با وجود تحریم های ظالمانه و اتکاء به توان فنی مهندسان ایرانی و توانمند شرکت نقش اول کیفیت(بزرگترین شرکت اقماری همراه اول) و با هدف اجرای عدالت ارتباطی در جای جای کشور عزیزمان تلاش نموده تا با نصب و راه اندازی تعداد قابل توجه ای از سایت های تلفن همراه ضمن حفظ پایداری شبکه موبایل، رضایت حداکثری مشترکین خود را در اقصی نقاط کشور بخصوص در مناطق صعب العبور، کمتر برخوردار و بعضاً مناطق توسعه نیافته جلب نماید.

 

بر این اساس استان گیلان که با مشکلات شدید نصب و راه اندازی آنتن های تلفن همراه  به دلیل ممانعت های مردمی روبرو بود حالا با  افزودن ۹۲ سایت در ۴۸ شهر و روستاهای تابعه استان گیلان بلاخص شهر رشت(با راه اندازی ۱۸ سایت در سه ماه گذشته) توانسته تا کیفیت مطلوبی را در مکالمه و اینترنت پرسرعت همراه تجربه کند.

 

از دیگر فعالیت های مهندسی و خدمات فنی در شبکه موبایل استان توریستی گیلان در یکسال اخیر می توان به راه اندازی ۵۱۹ تکنولوژی در این شبکه بزرگ و میلیونی با سختکوشی کارشناسان اپراتور اول ایران، شرکت مخابرات ایران و نقش اول کیفیت اشاره نمود.

 

این توسعه چشمگیر در قالب پروژه های فاز هشت توسعه کشوری و uso )خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات) آنهم با وجود چالش هایی نظیر عبور از مناطق صعب العبور روستایی، بارش شدید باران فصلی، ممانعت های مردمی در مناطق روستایی و اجرای عملیات در مناطق دارای شبکه برق ضعیف انجام شده است.

 

گفتنی است، همراه اول برای توسعه شبکه موبایل استان گیلان در یکسال اخیر بالغ بر ۹۳۰ میلیارد ریال هزینه نموده تا علاوه بر افزایش قابل توجه ظرفیت ارتباطی در این استان، قدم های موثری در جهت کاهش مراجعات حضوری به ادارات و مراکز آموزشی در ایام کرونایی بردارد.