اینترنت اشیا

اینترنت اشیا

شرکت "نقش اول كيفيت" سابقه اجرای پروژه هوشمند سازی شهری و اجرای پروژه ITS وزارت راه و شهرسازی 

اینترنتِ اشیاء (Internet of Things ) مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است. به صورت خلاصه “اینترنت اشیاء” فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

 

 

فرآیند ارسال داده‌ها در فناوری اینترنت اشیاء بدین ترتیب است که به سوژه‌ی مورد نظر یک شناسه‌ی یکتا و یک پروتکل اینترنتی (IP) تعلق می‌گیرد که داده‌های لازم را برای پایگاه داده‌‌ی مربوطه ارسال می‌کند. داده‌هایی که توسط ابزارهای مختلف از قبیل گوشی‌های تلفن همراه و انواع رایانه‌ها و تبلت‌ها قابل مشاهده خواهند بود. راهکار های ارائه شده در حوزه اینترنت اشیاء، قلب زندگی مدرن را تشکیل می دهند از میان می توان به پرداخت های الکترونیکی با استفاده از تکنولوژی های بی سیم و اینترنت اشیاء اشاره نمود .

شرکت "نقش اول كيفيت" سابقه اجرای پروژه هوشمند سازی شهری و اجرای پروژه ITS وزارت راه و شهرسازی به منظور برقراری ارتباط بی سیم دوربین های نظارت تصویری مستقر در جاده های کشور را در پرونده ی کاری خود دارد. همچنين طراحي Probهاي هوشمند پايش شبكه هاي مخابراتي تلفن همراه جهت بررسي و پايش دائمي و شبانه روزي  ايتم هاي مهم و تاثير گذار شبكه  از منظر كاربر نهايي  كه با نصب و راه اندازي در نقاط حساس و كليدي بهره برداري مي گردند .